Resultat / Deklarationer

Vi hjälper dig att deklarera alla uppgifter till Skatteverket.

Deklarationer

Utöver företagets deklaration behöver alla aktieägare även deklarera en så kallad K10-bilaga tillsammans med sin privata deklaration. K10 står för kvalificerade andelar och specificerar bolagsandelar och eventuell aktieutdelning för dig som är delägare i ett aktiebolag. Självklart hjälper vi våra kunder att ta fram allt deklarationsunderlag som behövs. Kom ihåg att oavsett när företagets deklarationsperiod inträffar så ska K10-bilagan lämnas in till Skatteverket tillsammans med din privata deklaration, i början av maj.

Charlotte Ceder Öhlund

  • Redovisningskonsult
  • Värderar tid med familjen högt och tankar energi i löpningen
070-580 64 69 charlotte.ceder-ohlund@resultatrevision.se
Charlotte Ceder Öhlund

Camilla Blombäck

  • Auktoriserad redovisningskonsult
  • Vintercampande utförsåkare
  • Kan konsten att njuta av god mat
0911-23 22 42, 070-258 57 85 camilla.blomback@resultatrevision.se
Camilla Blombäck

Daniel Svensson

  • Auktoriserad redovisningskonsult
  • Hockeymålis från Örebro
  • Brinner för digitalisering
070-390 63 60 daniel.svensson@resultatrevision.se
Daniel Svensson

Jenny Nilsson

  • Auktoriserad redovisningskonsult
  • Drömmer detaljerade drömmar
  • Tackar aldrig nej till bubbel
070-343 88 38 jenny.nilsson@resultatrevision.se
Jenny Nilsson

Björn Lindblom

  • Redovisningskonsult
  • Äger matchställ från alla Piteås fotbollsklubbar
  • Har erfarenhet av hundtricket
073-026 06 65 bjorn.lindblom@resultatrevision.se
Björn Lindblom

Emma Linneruth

  • Redovisningskonsult
  • Kontorets träningsguru
  • En fena på matlagning, helst italienskt
070-369 12 96 emma.linneruth@resultatrevision.se
Emma Linneruth

Daniel Olofsson

  • Auktoriserad revisor
  • Västerbottning och f.d hockeyspelare
  • Hjärtat klappar för Piteå hockey
070-697 52 85 daniel.olofsson@resultatrevision.se
Daniel Olofsson

Gunilla Segerstedt

  • Godkänd revisor
  • Kontorets mest strukturerade
  • Har en fäbless för styrdans och Gerhard Butler
070-570 90 02 gunilla.segerstedt@resultatrevision.se
Gunilla Segerstedt

Lars Lundqvist

  • Senior Advisor
  • Golfspelare som gillar att resa
  • Uppskattar goda viner
0911-23 22 44, 070-511 00 48 lars.lundqvist@resultatrevision.se
Lars Lundqvist

Boo Ceder

  • Godkänd revisor
  • Rutinerad stavgångare
  • Kombinerar gärna Champions League och falukorv
070-630 60 05 boo.ceder@resultatrevision.se
Boo Ceder

Läs mer om våra tjänster